SPRING is in the air


Přeji krásné čtvrteční ráno. Už nám zbývá jen jeden den do víkendu. Takže co? Budeme mít pozitivní náladu a budeme se usmívat. #staypositive

Have a great Thursday morning. It leaves us only one day before the weekend. So what? We will have a positive mood and we will smile. #staypositiveAsi před týdnem jsem se zastavila u dědy na zahrádce a jelikož mu tam nádherně kvetly stromy, rozhodla jsem se využít příležitosti a nafotit pár pěkných fotek, které vám třeba vylepší den.

About a week ago I stopped at Grandpa's garden and because there were wonderful blooming trees, I decided to take the opportunity to shoot some nice photos that maybe will improve your day.
Původně to vypadalo na déšť, ale nakonec se udělalo takové nádheré azuro. No řekněte, kdo by tohle počasí nemiloval? Jaro je prostě nádherné a plné barev.

Initially it looked like rain, but eventually the sky was so beautiful. Well, tell me, who would not love this weather? Spring is just beautiful and full of colours.Spring is nature's way of saying, 'Let's party!'

A nakonec jsem narazila i na krásný sluníčkový zlatý déšť.

And finally, I came across a nice sunny golden rain.EnthusiasTer

1 comment:

  1. Nadherne fotky 😊 kvitnuce stromy a prve teple dni, to je najlepsie obdobie roku 😊

    Wew.petitejardin.sk

    ReplyDelete