Student's life


Po dlouhatánské době se tady objevuje outfit článek, za který děkuju Andrejce, která mi dělala fotografku na našem výletu do Olomouce.

After a long time, you can find here an outfit article, for which I thank my friend Andy, who was my photographer on our trip to Olomouc.
Oblečení na tenhle výlet byl docela oříšek, jelikož ráno v Ostravě sněžilo, fučelo a byla opravdu hrozná zima. V Olomouci to naopak vypadalo jako začínající jaro, za což jsem byla opravdu moc ráda. Sice nebylo zrovna 20°C, ale pořád obr rozdíl, díky kterému jsme po obcházení Olomouce nezmrzli.

Clothes on this trip was quite a challenge, because in the morning it snowed in Ostrava, it was windy and also very cold. In Olomouc, on the other hand, it seemed like starting spring, for which I was really happy. While not exactly 20 °C, but still giant difference, thanks to which we survived walking around Olomouc in relative warmth.

jeans - F&F, boots - Landrover, bag - ???, jacket - H&M, scarf - Zebra, glasses - Vista LightA nakonec fotka → Teď nefoť!

And at the end picture of me → "No photos please."


Jak zvládáte tyhle zimní dny?

How are you surviving these winter days?

EnthusiasTer

No comments:

Post a Comment