My two last weeks in Olomouc (And guess what? I have a lot of pictures)Začneme pěknou návštěvou kavárny v Olomouci (na kterou jsem vám už i psala recenzi - tady), kde jsme s holkama pěkně započaly druhý semestr.


We begin by visiting a nice cafe in Olomouc (to which I have already written a review - here), where we started the second semester with my girls.


Ten týden jsem navíc stihla dvakrát skočit do kina. Jednou na Kruhy, což ještě do teď nechápu, protože já a horory, to vážně moc nejde k sobě. No a druhá návštěva byla teda z jiného šálku kávy, protože jsme se spolubydlou vyrazily na 50 odstínu temnoty a po cestě zpátky zažily docela dobrodrůžo, když jsme zjistily, že autobus zpět do centra města jezdí po desáté hodině večerní jen mezi vánocemi. Ještě že má Andy v mobilu čísla na taxíky, protože jinak bychom si to asi v jedenáct večer vykračovaly po dálnici zpět na kolej.

That week I visited the cinema twice. First time to watch Circles, which I still do not understand now, because I and horror movies, it is really something that you can not say in one sentece together. And the second visit was from another cup of coffee because me and my roomie went to watch 50 shades of darker and on the way back we experienced quite adventure when we found out that the bus back to the city center goes just during the Christmas time after ten o'clock pm. Yet that Andy has numbers for taxis, because otherwise we would be strutting down the highway back to dormitory.Další týden a pro mě také "týden s velkým T", jelikož byl pro mě poslední a stěhovací přišel jako lusknutí prsty a naše parta pod facebookovým názvem "Vlky plky" se v pondělí uvelebila na Andrejčině posteli, otevřely jsme vína a pustily si k tomu Fantastická zvířata a kde je najít. Prostě klasický a suprový holčičí večer, který skončil takovým menším hororem, který se neodehrával jen na obrazovce laptopu. 

Another week and for me as well "week with a big W", as it was for me the last week and also removal one. It came as a snap of the fingers, and our team under the name "Vlky plky" on Facebook on Monday sat on Andrejka's bed, we opened the wine and we watched the Fantastic Beasts and where to find them. Just so cool classic and girly evening, which ended in a minor horror that was not only on the laptop screen.


Představte si, že vyjdete na potemnělou chodbu na koleji, máte za sebou zkouknutí The Forest a na chodbě na vás "čeká" peřina na zemi, ze které se vyhrabe holka, která si něco mumlá pro sebe a neví pomalu jak se tam dostala. No, nebyl to zrovna příjemný zážitek...

Imagine that you come out to the darkened hallway on dormitory, after you watched The Forest and there is "waiting" duvet on the floor from which digs girl who is muttering to herself and she does not even know how she got there. Well, it was not exactly a pleasant experience...


Teď přichází fotky typu "stěhuju se, takže se tady ještě vyfotím". Chtěla jsem si zaznamenat jak to tam vypadalo těsně než jsem se po půl roce odstěhovala. A pokud vás zaujali ti oranžoví lepíci, tak ti mi zachránili test z Mediální praxe.

Now come the pictures of "moving out, so I have to take a picture". I wanted to remember how it looked just before I moved out after half a year. And if you are interested in the orange papers, they saved my test of the Media Practice.


Ve čtvrtek byl v plánu koncert The Led Farmers, ale ještě než jsem na něj vyrazila, tak jsem prostě nemohla nevyfotit tento nádherný výhled, který na mě po čekal po příchodu na kolej.


On Thursday we planned to go to the concert of The Led Farmers, but before that I just have to take the photo of this beautiful view, which was waiting for me after the school.Na koncert jsme původně měli vyrazit tři, ale jelikož se vše nevyvedlo, tak jsme si to na bar nakráčely jen s Kačí, ale i tak jsme si to neskutečně užily. A já prostě tvrdím, že to byl můj nejlepší koncert v životě.

We originally should go three girls, but because not everything is always possible, we had walked on the bar only with Kačí, but we enjoyed it tremendously. And I just have to say that it was the best concert of my life.Skvělá irská hudba, milá atmosféra a hlavně jsem si konečně z koncertu odnesla paličku, po které jsem vždycky toužila. A víte co je na tom to nejlepší? Já ji nemusela chytat, já jsem ji prostě dostala jako dárek.


Great Irish music, nice atmosphere and most importantly, I finally have a drumstick from the concert, which I always wanted. And what is the best thing? I did not catch it, I just got it as a gift.
Tahle společná fotka je naprostá momentka a já do teď nechápu, že vypadá tak pěkně. A dokonce se tam i směju, jakože regulérně a přirozeně směju. Takové fotky jsou u mě totiž docela rarita, protože pokud mě někdo cíleně nerozesmívá, tak já ty zuby prostě neukážu (promiň mami, vím, že jsi mi platila rovnátka).


This photo is absolutely snapshot and I do not understand, that it looks so pretty. And I am even laughing there and it looks naturally. This type of photos are quite a rarity, because I just do not show my teeth (sorry Mom, I know you paid me braces).


No a nakonec jsme v po přistěhování v sobotu vyrazili na rodinnou oslavu a to bychom nebyli my, kdyby jsme si nevyfotili nějakou tu šílenou fotku. Tentokrát to vyhrály klobouky, kterých má teta vážně hromadu.

After the arrival to Ostrava we went for a family celebration on Saturday and we would not be us without any crazy picture. This time hats won, because my aunt have a lot of them.


Tereza Hrubá

No comments:

Post a Comment