Sunday, 3 September 2017

COFFEE & FOODIE TIPS | Café +

Levné, milé a studentské místo v centru Olomouce. Pokud hledáte něco, co definují právě tyto tři slova, tak už nehledejte! Jděte do Café+!
Zase je tady jeden z mých "kam zajít" článků. V záloze jsem ho měla hrozně dlouho, ale minulý týden mi psala kamarádka Kik, že strašně ráda tyhle články čte, protože je super, že je to něco jiného než "co si vzít na sebe", takže jsem se rozhodla jí udělat radost.

Cheap, nice and student place in the center of Olomouc. If you are looking for something that defines these three words, then stop looking! Go to Café+!
There is again one of my "where to go & eat" article. I had it in the unfinished folder for a long time, but last week my friend Kik wrote to me that she loves to read these articles, because it's great that it's something different than "what to wear" so I decided to make her happy.

Abych pravdu řekla, jsem až naštvaná, jak pozdě jsem tuhle skvělou kavárnu objevila. Tuším, že to bylo až někdy v letňáku, kdy už jsem v Olomouci ani nebydlela. Každopádně jsem ji pak využívala o to více. Je to totiž krásné místo, skoro v centru, takže pro mě na oběd jako dělané. Pokud potřebujete něco rychle jenom o pauze, tak jejich toasty nebo panini vám zachrání život. Tuhle zapadlou kavárničku najdete kousíček od Zbrojnice na Mariánské ulici. Nejlépe se tam dostanete ze zastávky "Náměstí republiky", ale jelikož je mi jasné, že výluka v mém studentském městě stále pokračuje, tak to raději zkuste pěšky.


To tell the truth, I'm upset how late I discovered this great café. I think it was in the summer semester when I was not even living in Olomouc. Anyway, I went there a lot. It's a beautiful place, almost in the center, so for me a great place for a lunch. If you need something fast, their toast or panini will save your life. You will find it next to the Library on Mariánská Street. The best way to get there is from the "Náměstí republiky" stop, but I am sure that my student city is still under construction, so better try walking.
Na Café+ je nejlepší to, že se tam můžete zašít na pár hodin a učit se, ale naopak tam můžete skočit na rychlý oběd. Poslouží v obou případech. A nemyslete si, nejsou to jen toasty a panini. Mají tam v nabídce například i slané palačinky a to už za cestu tam rozhodně stojí! A typický kuskus je v nabídce také, takže pokud jste vegetarián, tak přístup povolen.

At Café+ you can sit for a few hours and learn, but you can jump there for a quick lunch too. It works in both cases. And do not think, it's just about toast and panini. There are also salted pancakes in the offer, and it is definitely worth the trip! A typical couscous is also on offer, so if you are a vegetarian, then access is allowed.Jejich pobočku najdete právě v Olomouci, ale také v Brně či Liberci. Takže nezoufejte, pokud nestudujete na UPOLu. Jediné, co vám neprozradím, je to, jestli si můžete dát v kavárně rostlinné mléko, takže to dozjistím po Erasmu a aktualizuji to. Každopádně na obsluhu si nemůžu stěžovat, všichni byli moc milí a já se těším, až se tam v únoru zastavím na něco dobrého. 


Their branch office is located in Olomouc, but also in Brno and Liberec. So do not despair unless you are not studying at UPOL. The only thing I will not tell you is if you can put herbal milk in the coffee, so I'll find out after Erasmus and update it. Anyway, I can not complain about the service, they were all very nice and I'm looking forward to stop there on something good in February.Jsem moc ráda, že jste dočetli až sem a pokud máte další dotazy, nebo jakýkoliv jiný poznatek k článku, dejte mi je vědět dolů do komentářů. Uděláte mi tím radost.

0 comments:

Post a Comment

Chceš být v podcastu?

Contact Me
Tereza Hrubá
If you can dream it, you can do it.
Ostrava, Czech republic