Sunday, 25 February 2018

43 hodin v Barceloně

Konečně se dostávám i ke složce Barcelona, která na mě v počítači čeká už od konce ledna a kterou naprosto miluji. Byl to můj první výlet do hlavního města Katalánska a jelikož jsem jela s kamarádkou Marii, která tam nějakou dobu i bydlela, tak to byl takový super neturistický výlet se zastávkami na suprových a zároveň i poměrně (na Barcelonu) levných místech. 

Jelikož jsme v té době ještě stále patřily ke kanárským rezidentům, tak jsme díky tomu měly letenky s 50% slevou. Ve výsledku mě let tam a zpět vyšel na nějakých 600, což je naprosto luxusní cena. Navíc jsme sehnaly letenky ze severního letiště na Tenerife, které bylo od našich bytů jen dvě zastávky autobusem a my tak jely na letiště hezky na pohodku hodinu a půl předem. Let z Tenerife do Barcelony trvá něco přes dvě hodinky a musím přiznat, že ke konci už to byla celkem nuda. Na letišti nás čekala Mariina kamarádka Laura, která je děsný milouš a která v Barceloně studuje. Z letiště jsme jely najít náš hostel, který byl úplně v centru a za cenu, které jsme do poslední chvíle nevěřily, takže pokud hledáte levné ubytování skoro hned vedle Las Ramblas, tak doporučuji Hostal Santa Ana. Moc pěkné místo, za super cenu. Nemůžu říct, jestli jsou ceny stejné i během sezóny, protože jsme tam byly přeci jenom v lednu, ale rozhodně to stojí za zvážení, protože odtud dojdete pěšky jak do přístavu, tak k Vítěznému oblouku. 
My první den v upršeném počasí zvolily první oběd v podobě kebabu (lepší jsem snad nejedla) a pak jsme se vydaly na takovou menší procházku. Obešly jsme přístav, Las Ramblas, viděly Vítězný oblouk a po krátké zastávce na hostelu jsme vyrazily do víru nočního města. 


Na večerní výletění už jsem foťák nebrala, protože na mě ze všech stran padaly věty "Bacha aby tě neokradli", takže to nakonec dopadlo tak, že kreditku a občanku jsem měla v podprsence a mobil jsem držela celou dobu v ruce. Proč tady ale vlastně o tom nočním juchání píšu? Chci s vámi sdílet jeden super podnik, do kterého jsem se tam absolutně zamilovala a teď tady fňukám, že něco podobného nemáme v Ostravě. Místo se jmenuje L'ovella negra a zamilovala jsem se do něj tak moc, protože za prvé tam mají skvělou sangriu, za druhé tam můžete hrát stolní fotbálek a za třetí, pokud si někde v podniku najdete prázdnou misku, tak s ní můžete celý večer chodit k baru, kde vám ji budou pravidelně doplňovat skvělým popkornem! Jelikož jsme ani jeden den neměly nijak naplánovaný, dopadlo to tak, že jsme se pěkně do jedenácti vyspaly a pak vyrazily opět k Vítěznému oblouku, kde jsme měly sraz s Laurou a s jedním společným kamarádem holek. Musím říct, že všichni Mariini kamarádi jsou neskutečně sympatičtí a ani Dani nebyl výjimkou. Vzal nás do jedné čínské restaurace, kde jsem měla snad tu nejlepší čínu v životě a naprosto obrovský talíř jídla nás stal 5 euro. 
Odpoledne jsme pak s M. vyrazily k Sagrada Família, kterou určitě všichni znáte a nemusím tady nijak okecávat jak významné dílo Gaudího to je. Přísahám, že i když z fotek vám jde hlava kolem, tak se to absolutně nevyrovná tomu, když tam stojíte na živo a vidíte všechny ty detaily. 
Jak já tu holku miluju!
Od Sagrada Família jsme si to namířily na nejhezčí místo, které jsem v Barceloně zatím viděla - Bunkers del Carmel. Vyšláply jsme si to až nahoru pěkně pěšky a po cestě fotily a obdivovaly ten nejkrásnější výhled na celé město. 

Za všechny fotky, na kterých je moje maličkost děkuji mé milé M. ♥Žralůček
Pak už jsme skončily na bytě u Laury, kde jsme měli super večer ještě s její spolubydlící a dalším kamarádem, který byl v Barceloně na Erasmu. Měli jsme takovou movie night s pizzou a colou, kdy jsme prvně koukali Homeland a pak zůstali pěkně u Netflixu a sjížděli How I Met Your Mother. Ve čtyři ráno jsme pak s Marii vyrazily na metro, které nás dovezlo až na letiště odkud nám v 6:20 letělo letadlo zpět na Kanáry a já se snad nikdy necítila víc unaveně, než po té probdělé noci. Taky to pak dopadlo tak, že jsem doma stáhla a upravila fotky a v pět odpoledne usnula tím způsobem, že jsem se probudila až další den v devět ráno. 
Celý tenhle neturisticky pojatý výlet jsem si naprosto zamilovala a těším se, až s Marii zase někam vyrazíme. 

A co vy? Byl jste někdo v Barceloně? 

Jsem moc ráda, že jste dočetli až sem a pokud máte další dotazy, nebo jakýkoliv jiný poznatek k článku, dejte mi je vědět dolů do komentářů. Uděláte mi tím radost.

4 comments:

 1. Tak v Barceloně jsem nebyla, ale letos bych to ráda napravila - i když tohle je právě jedno z míst, které bych nejradši navštívila v létě nebo když je fakt hezky a teplo :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jsem zvědavá, jestli se ti tam bude líbit. :) Každopádně mně to počasí celkem vyhovovalo, hlavně ten druhý den to bylo takové jaro, což je pro mě ideál, já na ty horka totiž úplně nejsem. :)

   Delete
 2. Ten výhled mi připomněl Lisabon ❤️moc hezkej článek! Letenky super levný, příjemná společnost, krásný místo a neturistický výlet. Co víc si může člověk přát. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tak Lisabon a celkově Portugalsko na mě teď vyskakuje ze všech stran na Instagramu a různě na blozích, takže si myslím, že tam brzo taky vyrazím, protože je už nějakou dobu na mém travel listu ♥

   Delete

Chceš být v podcastu?

Contact Me
Tereza Hrubá
If you can dream it, you can do it.
Ostrava, Czech republic