Sunday, 23 December 2018

VÁNOČNÍ TRHY! Praha, Olomouc nebo Ostrava?

"...Vánoce jsou tady, Vánoce jsou tady..." 
Trošku to tu aktualizujeme a provánočníme, protože moje poslední články s fotkami v kraťasech nejsou úplně na té správné vánoční vlně. To se ale teď změní! Hodlám vás totiž zaplavit fotkami z vánočních trhů a to rovnou ze tří českých měst. 


Začneme Olomoucí, kterou jsem letos navštívila jako první. Vyrazila jsem tam tak napůl jako průvodce mamči, babičky a jejich kamarádek a napůl jako student, protože jsem musela na hodinku a půl odběhnout na přednášku. "Odběhnutí na přednášku" si představte asi takto - Terka vchází do třídy asi 3 minuty před začátkem, na uších má obří sluchátka, ve kterých hrozně nahlas hrají vánoční písničky a v ruce drží hrneček s olomouckým punčem
I když skoro celou naši návštěvu propršelo, tak jsme si rozhodně nenechaly zkazit náladu a užili se vše na 100%. Zašly jsme si na kafe a na oběd, vypily spoustu punče a svařáků a nakonec si daly i Trdlo, bez kterého podle mě Vánoce prostě nejsou Vánoce. Když už jsem zmínila ten punč, tak by bylo neslušné vás neupozornit na to, že v Olomouci mají prostě ten nejlepší punč, co jsem kdy kde pila. Je tam obrovský výběr, punč chutná jako punč a ne jako nějaká obarvená limča a v každém stánku si můžete vybrat, který druh ovoce do něj chcete. Navíc kouzlo olomouckých trhů je tam opravdu velké a u mě jsou tyhle trhy opravdu na prvním místě z celé České republiky. A to říkám jako někdo, kdo tam půl roku bydlel a vlastně okolo stánků strávil v prváku většinu zimního semestru.

A přesuneme se do mého rodného města, kterým je Ostrava. I když odtud pocházím, tak jsem nikdy nějaký nadšenec pro naše Vánoční trhy nebyla. Vždycky mi přišly moc malinké, takové chudé co se výběru na stáncích týče a punč tam stál (vlastně pořád stojí) za starou belu. Zachraňuje mě tam svařák, stánek s trdelníkem a oslíci. Málem bych zapomněla na pečené kaštany. Musím ale uznat, že se poslední dva roky město docela snaží a trhy jsou rok od roku pěknější a vlastně i rozsáhlejší. Najdete je totiž ne jenom na Masarykově náměstí, ale pokračují až na Kuří rynek, kde je to takové klidnější, komornější a můžete si, stejně jako my, udělat fotku u "ledového" stromu. Když už jsem vás teda navnadila na ten svařák, tak podle mě ten nejlepší mají "U Sněhuláka" a ten navíc patří právě k těm stánkům, kde můžete sbírat razítka a dostat pak jeden kelímek tohohle horkého zázraku zdarma. Já si to tam užila s kamarádkou Klárou a díky ní mám vlastně i většinu fotek, protože jsem poslední dobou dost lenoch, co se focení týče. 

Dostáváme se k poslednímu městu, ve kterém jsem letos navštívila vánoční trhy a to rovnou k tomu hlavnímu - Praze. Celkově mají trhy moc pěkné, nebo teda ty, co jsem viděla, nebyly nijak zlé, ale u mě vždycky hodně záleží i na množství návštěvníků a tohle prostě Praha vždycky prohraje. Já a hodně lidí totiž moc nejdeme dohromady a vlastně jsem byla nejšťastnější, když jsme skončili na menším trhu na náměstí Republiky, to bylo na rozdíl od Staromáku docela v pohodě a dokonce jsme ukořistili i stoleček. Svařák mají dobrý, nic, co by se nedalo pít, ale podle toho co jsem viděla, tak Trdlo je tam šíleně malinkaté. 


A jak to máte vy? Taky jste letos stihli navštívit nějaké vánoční trhy? Nebo jezdíte někdo i do zahraničí, okukovat jejich výzdobu a ochutnávat punč nebo třeba svařený cider jako mají v Anglii? 

No a nakonec...
...Veselé Vánoce všem lidem! 

Jsem moc ráda, že jste dočetli až sem a pokud máte další dotazy, nebo jakýkoliv jiný poznatek k článku, dejte mi je vědět dolů do komentářů. Uděláte mi tím radost.

0 comments:

Post a Comment

Chceš být v podcastu?

Contact Me
Tereza Hrubá
If you can dream it, you can do it.
Ostrava, Czech republic