Tuesday, 29 January 2019

I flew to Bristol to go to the cinema

Myslíte si, že jste nadšenci pro chození do kina? A už jste někdy letěli do jiného státu jenom proto, abyste mohli jít s nejlepší kamarádkou společně na nějaký film? Protože jestli je vaše odpověď na mojí otázku záporná, tak si okamžitě přestaňte říkat "nadšenci". Já si totiž kvůli Fantastickým zvířatům 2, které jsem samozřejmě musela vidět s mojím milovaným dvojčou, koupila letenku do Anglie. Určitě si teď říkáte, že jsem blázen, co? A já bych si to možná ještě tak před pár lety myslela taky, ale dneska jsem si už na 100% jistá, že na třetí díl tohohle úžasného příběhu od Rowlingové, zase poletím na výlet do Bristolu. A tím se vlastně tak nějak dostáváme k tomu, proč tenhle článek vůbec píšu. Od prosince tady na mě totiž na ploše kouká zaprášená složka s názvem "Bristol" a těm fotkám v ní je prý moc líto, že je nikdo pořádně neviděl. Tak se na ně pojďme společně podívat. 
Bristol. Pro někoho možná jen obyčejné město v Anglii, pro mě (momentální) domov mé nejlepší kamarádky. Navštívila jsem ho už dvakrát, z toho jednou to bylo asi na nějakých 26 hodin, ale i tak jsem si ho docela zamilovala. Mám ráda města, ve kterých najdete přístav. 

Celkově je docela ironické, jak moc mě baví koukat na moře, když uvážíme, že nejsem schopná jít si, díky mé fóbii ze žraloků, ani namočit kotníky. 

-Přístav-
znamení pro mě s Leou si udělat žádací fotku, ze které se od naší návštěvy Osla 2016 stala naše tradice.

Každopádně přístav není to jediné, co mě na Bristolu baví. Zatím jsem tam vždycky zavítala těsně před Vánoci a mohla si tak užít vánoční trhy společně se svařeným ciderem. Nebudu tady ty trhy nějak vychvalovat, protože s těmi, které jsme navštívily později v Bath se moc srovnávat nedají, ale rozhodně mají své kouzlo. Ať už proto, že já se nadchnu z jakýchkoliv vánočních trhů, nebo protože jsem na nich objevila předělávku Happy Xmas (War Is Over) v podání Marca Scibilia (právě jsem si ji pustila do sluchátek a jdeme dál).

Co dalšího že mě na Bristolu zaujalo? Jeho street art. Obecně jsem docela nadšenec pro pouliční umění, ale tohle je fakt něco. Skoro z každé druhé budovy na vás kouká nějaký výtvor. Rozhodně se podívejte třeba na stránky Jodyho Thomase, protože ten člověk je zázrak, co se umění týče! 

Taky jsme zrovna stihly Etsy market, který se ve městě konal a takových ručně dělaných nádherností, na jednom místě, jsem už dlouho neviděla. Pokud nevíte co Etsy je, není třeba zoufat. Já na tom byla stejně. Je to v podstatě britský Fler, kde najdete spoustu krásných hand made výrobků a tahle akce byla vlastně takové shromáždění lidí, kteří právě na Etsy své věci prodávají. 

A teď se teda vrhneme na ty slibované fotky. 

VAROVÁNÍ
většina fotek je přehnaně vánočních, takže prohlížet jen na vlastní nebezpečí. Může u vás propuknout vánoční šílenství.Jsem moc ráda, že jste dočetli až sem a pokud máte další dotazy, nebo jakýkoliv jiný poznatek k článku, dejte mi je vědět dolů do komentářů. Uděláte mi tím radost.

0 comments:

Post a Comment

Chceš být v podcastu?

Contact Me
Tereza Hrubá
If you can dream it, you can do it.
Ostrava, Czech republic