Sunday, 29 September 2019

CARE OF YOURSELF WHILE BLOGGING/WORKING


Občas se tak stane, že i na můj blog zavítá nějaký ten bjůty článek. Vlastně bych tomu asi ani neměla říkat "beauty" článek, jelikož jsem ten typ člověka, který se v tomhle odvětví absolutně neorientuje a nedávno jsem v drogérii nepoznala ani korektor #dontjudgeme. 
Věc, o které vám tady budu psát dneska je za mě naprosto super! Samozřejmě jsem si ji nekupovala já, to je jasný. Dostala jsem ji jako dárek k narozeninám od kamarádky Magdy, která mi k tomu řekla, že když tenhle produkt viděla v obchodě, vzpomněla si na mě a na to, jak pořád pracuju na počítači. 

I know, it's weird, but even here there is sometimes a beauty article. Actually, I shouldn't even call it a "beauty" article, because I'm the kind of person who's absolutely lost in this world of cosmetics, and the last time I've visited drugstore I haven't even recognized a concealer #dontjudgeme.
The thing I'm going to write about today is just awesome! Of course I didn't buy it on my own, that's obvious. I got it as a birthday present from my friend Magda, who told me that when she saw this product in the store, she remembered me and how I kept working on the computer.Abychom se ale konečně dostali k tomu, co to teda vlastně je. Jmenuje se to DIGITAL REHAB a vyrábí ho polská značka ALKEMIE. Když jsem si o nich něco hledala, zjistila jsem, že jsou veganská značka, která netestuje na zvířatech a obaly jejich produktů jsou 100% recyklovatelné. Už tento fakt mě nadchl a fakt jsem si přála, aby mi tenhle nadšený názor zůstal i během používání samotného produktu. Světe div se, miluju ho! Nejenom, že má naprosto skvělou konzistenci, kdy vám stačí použít naprosté minimum, ale ještě příjemně voní a nezůstanete po něm mastní jako týden nemytá pánev (o tom, po spolubydlení na Erasmu náhodou něco vím). Plus je v praktické tubičce, která se pohodlně vleze všude i do psaníčka, pokud by někdo tento druh kabelky nosil třeba do práce nebo do školy. Já se svojí plátěnkou bych mohla v klidu nosit i dvakrát větší množství. 

Let's get into it. It's called DIGITAL REHAB and is produced by the Polish brand ALKEMIE. As I did my research, I found that they are a vegan brand, animal friendly, and their product packaging is 100% recyclable. I was really excited about this fact, and I really wanted to keep this enthusiastic opinion while using the product itself. Surprise, I love it! Not only that it has absolutely great consistency, when you just use the absolute minimum, it smells great and your face won't be as greasy as a week unwashed saucepan (and believe me, I know something about it, after living with my Erasmus roomate). Plus it is in a practical tube, which can comfortably fit everywhere. I could carry twice as much at least with my canva bags.Hlavním cílem tohohle zázraku je ochránit vaši pleť před digitálním znečištění a vyživovat ji. Má chránit konkrétně před městským ovzduším, modrým světlem z digitálních obrazovek a slouží pro všechny druhy pleti. Věděli jste třeba, že částice znečištění mohou být až 20x menší než póry? To jim pak lehce umožní dostat se do naší pleti a začít ji poškozovat. A věděli jste, že modré světlo z obrazovek poškozuje naši pleť daleko více než UV paprsky? Potom se nám všude tvoří vrásky a vysušuje se nám pokožka. Já třeba o ničem z toho neměla úplně ponětí. A jelikož se většina mé práce odehrává u počítače a to nepočítám blogování a občasné koukání na Netflix, tak mě to docela donutilo, se zamyslet.

The main aim of this miracle is to protect your skin from digital pollution and revitalize it. It's designed to protect your skin against city stress, blue light from digital screens and is can be used for all skin types. Did you know that the particles of pollutants can be 20 times smaller than skin pores? It allows them to easily penetrate into our skin and damage it. And did you know that blue light from the screens causes much more damage in our skin than UV rays? The effects are dryness and accelerated formation of wrinkles. And since I mostly work at my computer, I don't count blogging and occasional Netflix, it made me think about it a bit.
To poslední, co tady musím zmínit je nádherný design. Naprosto jsem se do všech těch produktů zamilovala už na první pohled, aniž bych tušila, k čemu který z nich slouží. Když jsem si prohlížela jejich stránky, měla jsem opravdu chuť objednat si skoro vše. A dokonce si tam můžete udělat i test a zjistit tak, jaký druh pleti máte právě vy. Takovým háčkem je to, že test je zatím možné si udělat jen v polštině. Občas se u toho člověk ale i dobře pobaví, když si čte některá ta slovíčka. 

P.S. Nejedná se o žádnou spolupráci, jen jsem vám chtěla dát vědět o něčem, co mi naprosto vyhovuje a je to podle mě super. 

The last thing I have to mention is a beautiful design. I absolutely fell in love with all these products at first sight, without even knowing what they are for. When I looked at their site, I really wanted to order almost everything. And you can even take a test to see what kind of skin you have. Unfortunately the test is only in Polish. But sometimes you can have a good time while reading some of the polish words.

P.S. It's no add, I just wanted to let you know about something that suits me perfectly and that is great according to me.

Jsem moc ráda, že jste dočetli až sem a pokud máte další dotazy, nebo jakýkoliv jiný poznatek k článku, dejte mi je vědět dolů do komentářů. Uděláte mi tím radost.

0 comments:

Post a Comment

Chceš být v podcastu?

Contact Me
Tereza Hrubá
If you can dream it, you can do it.
Ostrava, Czech republic