Wednesday, 18 September 2019

COMFORT ZONE IS SOO COMFY


Jak příhodný mi přišel název nového dílu The Coffee-chic Podcastu, který jsem poslouchala v pondělí ráno při snídani. Titul "Jak vystoupit ze svý komfortní zóny?" tak nějak vystihoval i můj den, kdy mě čekala tisková konference, kterou jsem měla absolvovat v rámci mojí žurna praxe. 
Nejenom že mě stresoval fakt, že si nemám co obléct, protože tiskovka plná lidí z módní branže není úplně na jeany a kecky, ještě to navíc měla být moje první tiskovka v životě a nebyla jsem si zrovna jistá, co čekat. Tak se stalo, že Terka introvert vyrazila do centra totálně vyklepaná. A víte co je nejvtipnější? Že to nakonec bylo hrozně fajn. Milí lidé, zajímavý koncept, dokonce jsem zvládla ukořistit i použitelnou nahrávku, takže vše na jedničku. Článek už visí na webu a já si říkám, že to vlastně byla příjemná zkušenost. 

How convenient was the name of the new episode of The Coffee-chic Podcast that I was listening to on Monday morning during my breakfast. Title "How to get out of your comfort zone?" kind of described my day cause I had a press conference that I was supposed to attend as part of my journalism practice.
Not only was I stressed about the fact that I had nothing to wear, because an event full of people from the fashion industry is not exactly for jeans and sneakers, it was also my first press conference of my life and I wasn't sure what to expect. So it happened that Ter the introvert had gone out into the city center, totally stressed out. And you know what's funny? That it was really nice in the end. Nice people, interesting concept, I even managed to capture a usable record, so everything went well. The article is already hanging on the web and I think it was actually a pleasant experience.Nakonec je to vždycky jenom náš pocit, že to nezvládneme, že to bude neskutečně nepříjemný, nebo že na něco nemáme. A je mi jasný, že se to lehce napíše, ale hůř udělá. Sama jsem toho příkladem, protože ve dnech, kdy mě čeká nějaké vystoupení z komfortní zóny pomalu nezvládám ani snídat. A věřte mi, že těch dní je hodně, což znamená, více lívanců a vajíček pro mé okolí. Co si budem, není to nic zdravého a proto se snažím pracovat na tom, abych tyhle stresový rána co nejvíc omezila. A mám na to pár takových tipů, jak se alespoň částečně uklidnit. 


1. (mátový) ČAJ


Teplá věc do žaludku je vždycky dobrý nápad. Já většinou volím mátový čaj, který mě zachraňuje před nevolností a uklidní mě. Úplně bych nedoporučila meduňku, která vás spíše utlumí. A kávu taky v těchto dnech vynechávám. Není to pro mě zrovna ideální nápoj na prázdný žaludek. O to víc se na ni ale pak těším po skončení některé z mých (ne)komfortních situací. 2. OBLÍBENÝ PODCAST/SERIÁL/HUDBA 


Mně osobně dost pomáhá na chviličku vypnout realitu a to ať už prostřednictvím oblíbené hudby (můžete zkusit můj nakopávací playlist), seriálu (momentálně je to Vis a vis) nebo podcastu (tady bych mohla doporučovat do nekonečna. V poslední době jsem si ale nejvíc oblíbila Deep Talks od Petra Ludwiga, tak můžete zkusit ten). S hudbou nebo podcastem pak zůstávám až těsně do začátku "akce", kdy mi jedno z toho hraje ve sluchátkách. 3. ČERVENÁ RTĚNKA (pro holky)


Nevím, jak to má většina holek, ale mně červené rty dodávají sebevědomí. Asi proto na většinu akcí, pokud to není úplně zkouška z češtiny na univerzitě, mívám právě červenou rtěnku. Už nějaké dva roky nedám dopustit na matnou tekutou z The Body Shopu v odstínu Sydney Amaryllis 014.4. POHODLNÉ OBLEČENÍ


Nikdy nevolím oblečení, ve kterém se necítím svá. Podle mě se pak taková volba dost podepíše na vašem sebevědomí a chování v dané situaci. Takže se prosím zkuste vyvarovat pyžamu či teplákům, ale každopádně zvolte něco, v čem se cítíte dobře. Je to vždy lepší než se trápit na vysokých podpatcích, ve kterých si nejste jistí, nebo v šatech, u kterých vám neustále sklouzává ramínko. 5. CHOĎTE PŘIPRAVENÍ


Je dobré být připraven vždy a na vše. Ať už se jedná o nějakou důležitou schůzku, první rande, test ve škole. Nepodceňujte situaci a raději všude choďte připraveni na 110%, ono to člověka tak nějak samo vnitřně uklidní.

In the end, it's always just in our head that we cannot make it, that it will be incredibly unpleasant, or that we are not good enough. And I know it's easy to write, but it's harder to do. I'm a bad example, because on days when I have to get out of my comfort zone, I can't even eat my breakfast. And believe me, there is a lot of days like this, which means more pancakes and eggs for my roomates. I know. It's not healthy, so I try to reduce these stressful mornings as much as possible. And I have some tips on how to calm down at least a little bit.1. (mint) TEA


A warm drink in your stomach is always a good idea. I usually choose mint tea, which saves me from being sick and. I wouldn't recommend the lemon balm, which will probably get you tired. And I also miss coffee these days. It's not an ideal drink for an empty stomach. But I look forward even more to drink it after the end of some of my (un)comfortable situations.


2. FAVOURITE PODCAST/SERIES/MUSIC

Personally, it helps me to turn off the reality for a while, either through my favorite music (you can try my "rock your morning" playlist), some favourite series (currently Vis a vis) or some podcast (I really like Deep Talks by Petr Ludwig, so you can give it a try). With music or podcast then I stay until the very beginning of the "event".3. RED LIPSTICK (for girls)


Red lips give me confidence. Maybe that's why I use red lipstick for most events, if it's not exactly a Czech language exam at university. For two years now I have the matte liquid from The Body Shop in Sydney Amaryllis 014.4. COMFY CLOTHES


I never choose clothes in which I don't feel myself. In my opinion, these kind of choices will have a significant impact on your self-confidence and behavior in the situation. So please try to avoid pajamas or tracksuits, but in any case choose something that makes you feel good. It's always better than worrying about high heels in which you don't feel you, or to wear a dress that keeps slipping.5. BE READY FOR ANYTHING


It's always good to be prepared for everything. Whether it's an important meeting, a first date, an exam at school. Do not underestimate the situation and go everywhere ready to 110%.


Hlavní je se nevzdávat! Takže pokud se vám něco nepovede, nevzdávejte to! To podstatné co vám každé tohle vystoupení z vaší komfortní zóny dá, jsou zkušenosti. Ty vám už nikdy nikdo nevezme. A i když teď zním jako babička, která tímhle způsobem mluví o vědomostech ve škole, tak mi věřte, že je to tak. Tak se nevzdávejte a pamatujte na to, že pokud si budete vždycky vybírat tu lehčí a osvědčenou cestu, tak z toho nikdy nevytěžíte nic navíc. 

The most important thing is to not give up! So if something goes wrong, don't give up! The main point is that each of these exits from your comfort zone will give you some new experiences. And it will never be taken away from you again. And even though I sound like a grandmother who speaks about school knowledge in this way, believe me it's true. So do not give up and remember that if you always choose the easier and proven way, you will never get anything extra from it.Jsem moc ráda, že jste dočetli až sem a pokud máte další dotazy, nebo jakýkoliv jiný poznatek k článku, dejte mi je vědět dolů do komentářů. Uděláte mi tím radost.

0 comments:

Post a Comment

Chceš být v podcastu?

Contact Me
Tereza Hrubá
If you can dream it, you can do it.
Ostrava, Czech republic