Friday, 6 September 2019

THE BEST SPANISH MOVIES ON NETFLIX


Poslední dobou ujíždím na Netflixu na čemkoliv, v čem se mluví španělsky. Jednoduše je to pro mě skvělý trénink jazyka a zároveň u toho můžu klidně i uklízet, protože si tvrdím říct, že mi je to bližší než angličtina a nemusím u toho tolik přemýšlet. A jako bonus? Většina z toho je neskutečně vtipná, a tak se nemusím bát, že skončím se slzami na tváři kvůli nějaké romantiky nebo dramatu. 
A protože se ze mě za poslední dva měsíce stal docela expert přes všechny tyhle španělské filmy/seriály, říkala jsem si, že sepíšu článek s pár tipy, které by vám třeba mohly usnadnit vaše procvičování tohohle krásného jazyka. Je to samozřejmě jen o mém vkusu, ale opravdu jsem se snažila vybrat kousky, které mají alespoň trošku hlavu a patu, protože občas se na některé prostě nedá dívat ani když jste takový nadšenec jako já. 

Recently I have been watching on Netflix anything in Spanish. It's simply a great way how to practice the language and at the same time I can also clean or do whatever I need, because I can say that it's much more easy for me than English so I don't have to think that much about it. And as a bonus? Most of it is incredibly funny, so I don't have to worry about ending up with tears on my face for some romance or drama.
And since I'm quite an expert after all these Spanish movies/series that I've seen in the last two months, I was thinking about writing an article with some tips that might make it easier for you to practice this beautiful language. Of course it's just about my taste, but I really tried to pick just those that make at least some sense, because sometimes you just can't watch them even if you are as enthusiastic about it as I am.


SERIÁLY:

LA CASA DE PAPEL (MONEY HEIST) 90% na ČSFDV červenci letošního roku jsme se dočkali 3. série a já už se teď neskutečně těším na další, protože otevřené konce nejsou zrovna mým šálkem kávy. Potřebuju nutně vědět, co bude dál!

In July this year this amazing series came back with the 3rd season and I am looking forward to the next one, because the open ends aren't exactly my cup of tea. I need to know what's next!

ELITE 83% na ČSFDDruhá série Elite vychází právě dnes, takže se nemusíte bát, že po té první budete mít dlouhou pauzu, jakou jsem měla já. 

The second season of Elite is coming out today, so don't worry about having a long break after watching the first one.


VIS A VIS (LOCKED UP) 80% na ČSFD
LAS CHICAS DEL CABLE (CABLE GIRLS) 79% na ČSFDČtvrtá série vyšla na začátku srpna a já se k ní ještě nedostala, takže to musím brzy napravit. Někdy si říkám, že vlastně ani nemám šanci stihnout vše, co bych chtěla, protože to bych pak nežila ničím jiným než Netflixem. 

The fourth season was released in early August and I haven't watched it yet, so I have to fix it soon. Sometimes I think I don't even have a chance to watch everything I want, because then I wouldn't have any social life at all.


EL MINISTERIO DEL TIEMPO 79% na ČSFD
FILMY:

OCHO APELLIDOS CATALANES (SPANISH AFFAIR 2) Původně byl na Netflixu i první díl "Ocho apellidos vascos", ale nemám ponětí kam zmizel. Každopádně na ČSFD má 64%, což je podle mě slušné. Tyhle dva snímky si totiž užijete naplno spíše pokud znáte trošku španělské prostředí a zvládnete španělštinu na té úrovni, abyste pochopili určité inside jokes. 

Originally there was also the first part "Ocho apellidos vascos" on Netflix, but I have no idea why it disappeared. Anyway, the ČSFD rating is 64%, which I think is decent. You will enjoy these two films to the fullest only if you know a little Spanish environment and your Spanish level is about to understand certain inside jokes.


THI MAI
A PESAR DE TODO (DESPITE EVERYTHING) 46% na ČSFD
PERDIENDO EL NORTE (OFF COURSE) 62% na ČSFD
AHORA O NUNCA (IT'S NOW OR NEVER)
GENTE QUE VIENE Y BAH (IN FAMILY I TRUST) 62% na ČSFD¿A QUIÉN TE LLEVARÍAS A UNA ISLA DESIERTA? (WHO WOULD YOU TAKE TO A DESERTED ISLAND?) 57% na ČSFDBONUS:


LA CASA DE LAS FLORES (THE HOUSE OF FLOWERS) 83% na ČSFDMexický skvost v podobě velmi vtipného seriálu, jsem prostě nemohla vynechat. Dokonce se dočkáme druhé série, která vyjde již 18 října.

Budu ráda, když mi dáte také nějaké tipy na vaše španělské oblíbence, pokud nějaké máte. Klidně i mimo Netflix, já si ráda pustím zase něco nového. 

Yaaaay, a very funny mexican series that I just have to mention. There will also be the second season, which will be released October 18.

I will be glad if you give me some tips for your Spanish favorites, if you have any. Feel free even mention those outside Netflix cause I would like to watch something new.


T.

Jsem moc ráda, že jste dočetli až sem a pokud máte další dotazy, nebo jakýkoliv jiný poznatek k článku, dejte mi je vědět dolů do komentářů. Uděláte mi tím radost.

0 comments:

Post a Comment

Chceš být v podcastu?

Contact Me
Tereza Hrubá
If you can dream it, you can do it.
Ostrava, Czech republic