Sunday, 15 September 2019

#ZAŽÍTMĚSTOJINAK OstravaVždycky mě otravovaly všechny ty události na Facebooku, u kterých jsem ve většině případů dala "zajímá mě", ale skoro nikdy jsem tam nakonec nešla. Když jsem ale zaznamenala akci Zažít Ostravu jinak, která je odnoží městských slavností Zažít město jinak, říkala jsem si, že je načase to změnit. 

I have always been bothered by all those Facebook events. Most of the time I have put "interested in" but I never went there. But when I noticed the event called "Zažít Ostravu jinak", which is a part of the city festival "Zažít město jinak", I thought it was finally time to change it.

Včera jsem vytáhla mamku a jely jsme směr Poruba, kde se konala tahle sousedská sešlost, která má pomáhat oživovat veřejný prostor. Výhodou bylo, že se to konalo fakt kousíček od nás, takže jsem se svezly naší vesnickou tramvají a pak už došly na místo konání pěšky. 
Jak už jsem zmínila, akce se konala v Porubě, což je podle mě krom centra asi nejpěknější část Ostravy a já to tam mám moc ráda. Byla tam spousta stánků, dokonce jsme zrovna přišly v dobu, kdy se konalo pár tanečních vystoupení, takže atmosféra na jedničku. Obešly jsme si to tam, prohlédly si všemožné výrobky a daly si pivo od beskydského pivovárku

Yesterday I pulled my mum out and we went towards Poruba, where this neighborhood gathering took place. The main point of it was to help revitalize public space. The advantage was that it was really close to our village, so we took our village tram and then we walked the rest of the journey.
As I mentioned, the event took place in Poruba, which I think is, besides the center, probably the nicest part of Ostrava and I love it there. There were a lot of stalls, we even just arrived at a time when there were a couple of dance performances, so the atmosphere was great. We looked around a bit, looked at all kinds of products and we grabbed one beer from the Beskydy brewery.


Krom lokálního Beskydského pivovárku z Ostravice, tam bylo hodně stánků z různých škol (Waldorfská škola), kroužků a organizací (Adra). Svůj stánek tam měla také společnost Spirála, která pomáhá lidem s dlouhodobým duševním onemocněním. Celkově si myslím, že to bylo moc pěkně zorganizované, program taky nepokulhával, bylo tam hodně soutěží jak pro děti tak pro dospělé a nechyběla ani živá hudba v podobě kapely FiHa. 

In addition to the local Beskydy brewery from Ostravice, there were many stalls from various schools (Waldorf School), clubs and organizations (Adra). Spirála, which helps people with long-term mental illnesses, also had their stall there. Overall, I think it was very nicely organized, the program was well prepared, there were many competitions for both children and adults and there was also live music in the form of the band FiHa.
Jsem moc ráda, že jste dočetli až sem a pokud máte další dotazy, nebo jakýkoliv jiný poznatek k článku, dejte mi je vědět dolů do komentářů. Uděláte mi tím radost.

0 comments:

Post a Comment

Chceš být v podcastu?

Contact Me
Tereza Hrubá
If you can dream it, you can do it.
Ostrava, Czech republic