Thursday, 14 November 2019

Europe ROAD TRIP [France - Nice] 5/7


Bienvenue en France! Ano, ano mou další zastávkou na mém roadtripu bylo Nice, do kterého jsem jela přes Marseille. Musím říct, že i když mě Francie jako taková moc neoslovila, tak Nice a jeho architektura je jedno velké WOW. Je tam od všeho něco. Pláž, vodopády, krásné výhledy, trh, malebné uličky, fontánky, krásné náměstí, prostě všechno. 
Autobus mě vyplivnul na letišti, odkud jsem se tramvají dostala až do centra na zastávku Jean Medecin. Pak už jsem se po svých vydala do svého hostelu, který byl poměrně v centru, ale který teda úplně nedoporučuji. 

Bienvenue en France! Yes, yes, my next roadtrip stop was Nice. I went there through Marseille and I have to admit that even though I wasn't that happy about France, Nice is just amazing. Its architecture is one big "WOW". You can find there everything. There is a nice beach, waterfalls, beautiful views, market, cute little streets, fountains, squares, just everything. 
I got off from the bus at the airport from where I took a tram to the center (stop called Jean Medecin). Then I went to my hostel which was quite close to this tram stop but I wouldn't recommend it. 


Lidé tam byli milí, ale nebyla jsem úplně nadšená z pokoje samotného. Klimatizace tam jela tak skvěle, že jsem celou noc mrzla a o čistotu tam taky byla docela nouze. Jediné pozitivum byly moje spolubydla, které byly super. Sdílela jsem pokoj se dvěma holkami z Británie a ještě jednou, jejíž původ jsem zapomněla. Každopádně byli všechny tři moc milé a dost mi tam ten pobyt zpříjemnily. Druhý den ráno jsem vyrazila objevovat krásy města a nestačila jsem se divit. 

The people there were really nice but I can't say the same about my room. Air-condition was quite annoying and unfortunately I was freezing. It was also a bit messy. The only positive "thing" were my roomates. I shared the room with three girls and two of them were from the UK. They were really nice and talkative and they made my stay much more enjoyable. The next morning I decided to explore the beauties of Nice and I was pretty surprised. 

Basilique Notre-Dame de l'AssomptionKoupila jsem si menší snídani a vydala se prozkoumávat. Bylo super, že ráno ještě nebylo v ulicích moc lidí a mohla jsem si tak v klidu fotit všechno, co mě zaujalo a dokonce se kvůli fotce zastavit i uprostřed silnice. Musím říct, že jsem se naprosto zamilovala do tamější promenády - Promenade du Pailon. Naprostá nádhera. Vlastně bych to označila za moje nejoblíbenější místo z celého města, ani pláž ho nepřekonala. 

I would like to say that I completely fell in love with the promenade - Promenade du Pailon. It's sooo amazing! It's definitely my favourite part.

Promenade du Paillon
Dalším bodem na procházce bylo staré město, které má své osobité kouzlo. Sehnala jsem tam pár pohledů, našla poštu a odeslala další pozdravy z cesty. Pak jsem zamířila na trh, kde bylo snad úplně vše od květin až po čerstvé ovoce. No a odtud už to bylo jenom pár kroků k moři. 

The next stop on my list was the old town which is pretty magical. The plan was to buy a few postcards then I found post-office and I sent those little paper greetings home to my friends and family. Then I went to the market. You can buy there so many things - flowers, fresh fruits even alcohol. And from this point it's just a few more steps to the beach.Posledním srdíčkem na mých Google mapách bylo Cadran Solaire, což je asi nejturističtější místo, kde najdete nápis #I Love NICE, na který se prosím stojí řada. Já si ho vyfotila v mezi pauze, když u něj zrovna nikdo nestál. Co mě ale zaujalo víc než nápis, byl nádherný výhled, který z tohohle místa člověk má. 

The last heart in my Google Maps was Cadran Solaire. This place is famous thanks to the #I Love NICE sign and it's full of tourists. I'm not a fan of these super insta-friendly spots so I was more happy and surprised by the view behind the sign.

Cadran Solaire

Původně jsem se chtěla zajít podívat k vodopádům (Castle Hill), na které jsem slyšela samou chválu, bohužel bylo počasí proti mně a já to v tom horku a batohem na zádech nakonec vzdala. Takže příští návštěva bude na podzim a já už vím, kam vyrazím hned ze startu. 

Originally I wanted to go to see the waterfalls (Castle Hill) cause I heard it's worth visiting. Unfortunately the weather was against me and I gave up in the end. At least I have something to explore during my next visit and I hope it will be in autumn. 


Jsem moc ráda, že jste dočetli až sem a pokud máte další dotazy, nebo jakýkoliv jiný poznatek k článku, dejte mi je vědět dolů do komentářů. Uděláte mi tím radost.

0 comments:

Post a Comment

Chceš být v podcastu?

Contact Me
Tereza Hrubá
If you can dream it, you can do it.
Ostrava, Czech republic