Sunday, 24 November 2019

Měl bys poslouchat, měl bys poslouchat...


Je to tady! Druhý díl s tipy na mé oblíbené podcasty je venku. Původně jsem to chtěla pojmout čistě se zahraniční tématikou, ale protože se nové české podcasty množí jako houby po dešti, musela jsem změnit své plány a zařadila jsem tady nakonec velké množství české tvorby. Od posledně se mi změnila nejen délka vlasů, ale také sluchátka. Sice mě v květnu stály asi polovinu mojí výplaty, ale po půl roce můžu říct, že je doporučuje 10 Terek z 10. Jsou to Marshall Major III Bluetooth a není to bohužel žádná spolupráce, jen jsem s nimi natolik spoko, že vám je chci jednoduše doporučit. 


jauuu, PS: to bolelo

Tento slovenský podcast, který mají pod taktovkou Peťa Polnišová a Evelyn Kramerová, je naprosto perfektní hlavně pro holky, ženy, dámy všeho věku. Je to pokec dvou kamarádek na téma vztahy a vše okolo. Nasmějete se u toho tolik, že vám občas vytryskne i slza a už po první epizodě budete chtít slyšel víc. 


LINKA

Další podcast, který vede povedená dvojice. Tentokrát je to genderově vyváženo. Za ženy je tam Tereza Salte, kterou můžete znát jako Tereza in Oslo a za muže tam uslyšíte Karla "Kovyho" Kováře. V každém díle se linka zaměřuje na určité téma, hodně jich je z oblasti virtuálního světa, ale najdeme tam také témata jako nuda, otázky, na které se autorů nikdo nezeptal či nahrávání audioknih. 


Colourlife

Anička Bodláková má tento krásný barevný podcast, který momentálně nahrává ve srílanském pralese. Vypráví o svých zážitcích ze života a občas je tam i nějaký velmi zajímavý rozhovor. Ten poslední byl s Lucii Martinovou, která vede lekce jógy v Poděbradech. 


Mileniálky čtou

Literatura je život. A každý knihomol by si měl poslechnout tento podcast Karolíny Meixnerové a Lucie Zelinkové. Holky si tam povídají o knihách na různá témata a z různých úhlů pohledu. Každý zvlášť tam má navíc svůj vlastní pořad. Lucka vede Knižní sběr, ve kterém se dozvíte vše o knižních novinkách a Karolína má naprosto úžasnou Literární hysterii, která vám odhalí nejedno literární tajemství. 


Pomáháme dobrým myšlenkám

Podcast o podnikání a startupech, který krom dobrých nápadů poskytuje i velkou motivaci do vašich vlastních projektů. Vede ho Dan Tržil, kterého můžete znát z podcastu Proti proudu. Tento kousek je z produkce České spořitelny a přinese vám rozhovory s různými zajímavými lidmi z oboru.


A Gay and A NonGay 

Dnešní jediný anglicky mluvící podcast. Kudy chodím, tudy ho lidem doporučuji. Jamese (Gay) a Dana (NonGay), kteří tvoří hvězdy tohoto díla spojila Danova přítelkyně, která je zároveň Jamesovou dobrou kamarádkou. Kluci ve svém podcastu probírají naprosto vše a abych pravdu řekla, díky nim jsem se toho dozvěděla tolik o gay sexu, že toho teď vím snad i víc, než o tom hetero. Epizody jsou suprově krátké, takže se u toho nebudete nudit a zaručuji vám i hlasitý smích v MHDéčku. 


The Healthy Tapes

Lucie Minářová ve svém podcastu řeší závažnější a méně závažnější témata. Hodně mi pomáhá co se týče stravy, protože její díly mají opravdu hlavu a patu a jde vidět, že Lucka mluví o něčem, o čem opravdu něco ví. Rozhodně stojí za to si ji poslechnout a dokonce má teď i zajímavé rozhovory s lidmi jako je třeba Markéta Davidová. 


Buchty

Poslední dílo, které mi nedávno doporučila moje kamarádka Terezka. Aktuálně ho poslouchám asi nejvíc ze všech podcastů a občas to má na svědomí i to, že v pět ráno při malování obličeje budím celý spící dům svým smíchem. Je to podcast o všem a o ničem, který nahrávají Zuzana Fuxová a Ivana Veselková.


Jsem moc ráda, že jste dočetli až sem a pokud máte další dotazy, nebo jakýkoliv jiný poznatek k článku, dejte mi je vědět dolů do komentářů. Uděláte mi tím radost.

0 comments:

Post a Comment

Chceš být v podcastu?

Contact Me
Tereza Hrubá
If you can dream it, you can do it.
Ostrava, Czech republic