Saturday, 25 April 2020

PODCAST #22 POCITY ČECHŮ Z RŮZNÝCH KOUTŮ KARANTÉNY


Improvizace je skvělá věc a já díky ní a díky dalším pár dobrovolníkům, kteří mi věnovali kousek svého drahocenného času mohla vytvořit tento podcastový díl. Spolupracovala jsem na něm přes hlasové zprávy s mými kamarády a šlo o to, ukázat vám, jaké to může být v karanténě ať už tady u nás v Čechách nebo v jiných koutech světa - Srí Lanka, Kanada, Anglie, Španělsko, Kanárské ostrovy... Spousta lidí to má teď těžké ať už z ekonomické či psychické stránky. Mnoho lidem se zrušily plány na cestování a to jak v rámci dovolené, školy či práce a o tomto všem a jak to moji známí zvládají, si můžete poslechnout v díle z karantény. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

🇨🇿Život na Srí Lance. Život v karanténě. Máme tady zatím 70 nakažených a dnešním dnem jde celá země do tý největší možný karantény. Tuto kompléto nesmíme vystrčit nosy👃 baráku. (My naštěstí barák nemáme, takže náš obývák je příroda a rýžový pole.) Každopádně, shrnu to v pár slovech. 1) Odpoědnost. Jo, všichni to tady berou dost vážně. Většina lidí tu nosí roušky😷 i bez toho, aby to bylo povinný. Celý týden tu byl něco jako státní svátek a lidi chodili ven fakt jen v případě, že museli. A malý obchody i restaurace byly otevřený. 2) Rasismus. Ten tady bohužel jede ve velkým. Jelikož si místní myslí, že všichni cizinci🎒 jsou zdrojem nákazy. Já osobně tuhle zkušenost nemám, jelikož že tady lidi už dost znají, ale od spoousty lidí jsem tohle už slyšela. 3) Nikdo nepanikaří. Není vykoupená rýže ani toaleťák🧻 (možná proto, že tu toaleťák nikdo nepoužívá). Celkově i přes to, že lidí mají strach, tak prostě nemám pocit stresu ani hádek o základní potraviny. A to byl dnešek den před karanténou. Já osobně už jsem překoronavirovaná. Žádný další příspěvek se tohodle tématu už týkat nebude, jelikož prostě nechci. Přijde mi to zbytečný. Celkově si myslím, že je tohle zastavení pro celou společnost ta nejlepší věc, co se mohla stát. (Pardón, pokud se mnou nesouhlasíte.) Všechny to ekonomicky hodně bolí, ale věřte, že nakonec z toho všichni vyjdeme o dost silnější💪. ⠀ ⠀
Příspěvek sdílený ANNA IN THE JUNGLE (@anna.inthejungle),Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Petr Horák (@horakpetr),Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Lea (@leafuis),

Jsem moc ráda, že jste dočetli až sem a pokud máte další dotazy, nebo jakýkoliv jiný poznatek k článku, dejte mi je vědět dolů do komentářů. Uděláte mi tím radost.

0 comments:

Post a Comment

Chceš být v podcastu?

Contact Me
Tereza Hrubá
If you can dream it, you can do it.
Ostrava, Czech republic