Thursday, 10 September 2020

EUROPE ROAD TRIP [Italy - Milano] 7/7

 


Další díl evropského cestování je tady. Tento už je bohužel poslední, ale o to víc si jeho sepisování užiju. Mou poslední baťůžkářskou zastávkou byl Milán. Byla jsem tam ubytovaná dva dny před odjezdem domů a ten poslední den jsem se snažila prošmejdit místa, na která člověk nepotřebuje vstupenku. 


První zastávkou musela být samozřejmě slavná katedrála Narození Panny Marie (Duomo di Milano). Dojela jsem na místo metrem a už cestou nahoru po schodech se mi naskytl naprosto neskutečný výhled. Na fotkách jsem to tak nikdy nevnímala, ale když tam jste a vidíte tu obrovskou stavbu, která se těm dnešním nemůže vůbec rovnat, tak vás to naprosto pohltí.

Kam jinam pokračovat, než do Galerie Viktora Emanuela II.? Tam podle mě nikdo nakupovat nechodí. Je to místo, kde jsem viděla tolik telefonů a foťáků, že jsem měla chuť zahodit ten vlastní a všem říct, aby udělali to stejné a prostě si tu nádheru jen užívali. Je to fenomenální!

Zbytek dne jsem se doslova toulala. A protože můj batoh, ve kterém jsem si nesla můj život za poslední dva týdny a neskutečné vedro, které ten den bylo, nešlo úplně k sobě, rozhodla jsem se pro krásně strávený čas na lavičce v parku s knihou. A to konkrétně v Parque Sempione. Je to nádherné místo, kde je lavička na každém druhém kroku a garantuji vám, že minimálně jedna bez "majitele" na vás určitě bude čekat.


Castello Sforzesco

Torre del Filarete
Po rychlém obědě a odeslání pohledů jsem vyrazila na autobusové nádraží. A ty jo, to je něco! No, podívejte se sami. 

Právě na tomhle krásném místě se mi ale stala poměrně nemilá věc. Měla jsem se odtud přemístit Flixbusem na letiště, ale žádný zelený autobus se za celou dobu neobjevil. Nakonec jsem si musela koupit náhradní autobus a když jsem to poté řešila s infocentrem, tak mi bylo řečeno, že Flixbus tady jezdí pod jinou značkou. Tak jen menší varování pro ty z vás, kdo tudy budou projíždět. 

Příští návštěvu se rozhodně hodlám proměnit v turistu, co se prochází po muzeích a promenáduje se na vrcholcích katedrály. Musím si na to ale vyhradit více času než jen jeden den.

Jsem moc ráda, že jste dočetli až sem a pokud máte další dotazy, nebo jakýkoliv jiný poznatek k článku, dejte mi je vědět dolů do komentářů. Uděláte mi tím radost.

0 comments:

Post a Comment

Chceš být v podcastu?

Contact Me
Tereza Hrubá
If you can dream it, you can do it.
Ostrava, Czech republic