Sunday, 1 November 2020

Nakupuj s rozumem: Pura (lo)cura

 Ostrov v atlantickém oceánu a sociální sítě mě už před delší dobou dovedly k Niki Brůžkové. Ani vlastně nevím, jak jsem na její profil na Instagramu narazila, ale nějak se mi začala objevovat na zdi. Už jenom to, že bydlela na Tenerife, kde to miluju, bylo plus. Niki na Tenerife pracovala na zárodku své značky Pura (lo)cura, ze které je momentálně takový hit, že ji nosí i Nikol Moravcová nebo Kateřina Koki9 Mlejnková. 

Pamatuju si, jak jsem obdivovala Niki mikiny a její první kolekci, která se skládala z triček na pomoc Austrálii, ve které v tu chvíli hořelo neskutečné množství půdy.  

V určité chvíli jsem podle mě už musela být dost otravný fanoušek, který se Nikči neustále ptal, kdy už bude možné si něco koupit. Většinou se mi dostalo naprosto nejskromnější odpovědi, že se Niki zatím bojí něco dávat do oběhu, protože přeci jenom není profík a pořád ji to nepřijde dostatečně dobré.
Na jaře se ale i s přítelem vrátili z Kanárských ostrovů zpět do České republiky a vše se rozjelo. A že to byla jízda. Niki se svými nádhernými kousky, které jsou pojmenovány podle různých míst ostrova Tenerife zaplavila Instagram. Já jako věrný fanda jsem konečně mohla vybírat a čekat na balíček a myslím, že podobně na tom byli i další. 

Tvorba Pura (lo)cura je hodně založena na oversized střizích, což je za mě to nejpohodlnější oblečení na světě. Navíc se člověk nemusí bát, že přibere a už mu nebude. A co si budeme, mnozí z nás v karanténě přibrali, já teda rozhodně. Takže viva oversized oblečení!
Zároveň se mi moc líbí celé pojetí značky, která je inspirovaná oceánem. Ten je za mě naprosto nejkouzelnější živel, který bych mohla pozorovat hodiny. Všechno oblečení je navíc šito v České republice ručně, takže peníze, které za svůj vysněný kousek dáte putují k Niki a ke švadlenkám, které na všem pečlivě pracují. Další naprosto skvělou věcí jsou cedulky, které na oblečení najdete. Až je totiž z oblečení odepnete, můžete si je rovnou zasadit a vypěstovat si z nich nějakou rostlinku. Víc eco-friendly už tato značka být snad nemůže.
V těchto zelených šatech jsem mimochodem zvládla obhájit i svou bakalářku, takže na ně nedám dopustit. A jelikož je oblečení od Pura (lo)cura naprosto fenomenální, tak ho nosí i moje mamča. Už když mi přišlo první tričko, tak mě hned hnala na Instagram, abych ji ukázala celý profil, protože samozřejmě chtěla nějaký kousek taky. 

Odkaz na eshop zde

Jsem moc ráda, že jste dočetli až sem a pokud máte další dotazy, nebo jakýkoliv jiný poznatek k článku, dejte mi je vědět dolů do komentářů. Uděláte mi tím radost.

0 comments:

Post a Comment

Chceš být v podcastu?

Contact Me
Tereza Hrubá
If you can dream it, you can do it.
Ostrava, Czech republic