Saturday, 2 January 2021

CO MĚ NAUČIL ROK 2020

Rok 2020 nás nějakým způsobem poznamenal všechny. Některé více a některé méně. Většinou jsem měla ve zvyku psát různá ohlédnutí nebo články s tipy na různá místa, ubytování, kavárny, knihy a filmy. Letos by to ale bohužel byl velmi skromný článek, a proto jsem se rozhodla to tentokrát napsat v trochu jiném duchu.


Letošní článek bude na téma co mě naučil a co mi tento rok přinesl. A třeba to v něčem inspiruje také vás. 


1. Vážit si přítomné chvíle
Letos jsem díky tomu všemu, co se ohledně světové pandemie událo vyrazila jenom na jeden jediný výlet mimo Česko. A i když byl jen jeden, tak jsem si ho užila snad o 100% více. Jako bych už v únoru tušila, že se jen tak nikam nepodívám. S našima jsme se vydali na pár dní do Varšavy (článek z výletu zde), kterou jsem jim společně s lístky na koncert věnovala k Vánocům a byl to asi můj top roku 2020, i když se udál hned ze startu.
2. Otužovat se
Ke konci roku jsem díky Kamu zjistila, že Wim Hof Method existuje i v rámci mobilní aplikace, ve které je 20 denní otužovací výzva. Nikdy bych nečekala, že mě to tak chytne, ale momentálně se už otužuji desátý týden a v podstatě si bez toho už nedokážu představit začátek dne. Člověka to ráno naprosto nejlépe probudí a nabudí neskutečnou energií. Zároveň to má hned několik skvělých účinků na naše zdraví. Otužování zlepšuje imunitu, redukuje stres, zlepšuje náladu, což mohu potvrdit, zrychluje metabolismus, zlepšuje spánek a spoustu dalšího.3. Brát potravinové alergie jako pozitivum

Někdy v říjnu jsem zjistila, že se mi kromě alergie na laktózu objevila i ta na vaječné bílky. Já se ale rozhodla, že to nebudu brát jako tragédii. Nebudu lhát, někdy bych si míchaná vajíčka dala, ale kdybych neměla tenhle problém, v životě bych neobjevila tolik různých receptů a alternativ. Věděli jste třeba, že nálev z konzervy s luštěninami jde vyšlehat do skvělého sněhu stejně jako bílky? Že po smíchání javorového sirupu, rostlinného mléka a hořčice vznikne naprosto skvělá směs na potření pečiva? V dnešní době už člověk v obchodě najde kdejakou alternativu k živočišným produktům a pokud nenajdete to, co vám zrovna vyhovuje, stačí projít internet a najít recept, podle kterého si svou alternativu vytvoříte vy sami. 
4. Poslouchat své tělo

V rámci toho, co se v posledním roce událo jsme asi všichni zažili nějaké ty ups and downs. Já bohužel v tomto roce prožila svůj první záchvat úzkosti a narovinu říkám píšu, že obdivuju všechny, kdo se s tím musí potýkat. Bylo to něco naprosto odlišné od všeho, co znám. Nejvíc mě děsilo, jak to vlastně vůbec nešlo ovládat. Ráda bych řekla, že to byla jednorázová věc, ale člověk nikdy neví. V každém případě, pokud patříte k lidem, kteří se s podobnou věcí potýkají, tak se za to určitě nestyďte, nikdo v tom není sám a ať už se potýkáte s čímkoliv, vždycky je tady někdo, kdo se cítí stejně, ne-li podobně. Já uvažuji, že vyzkouším CBD a CBG oleje, na které je všude po sítích pěna samá chvála. Máte s tím nějaké zkušenosti?5. Nahrávat podcast online
Nahrávání online bylo něco, co mě od začátku děsilo. Nevěděla jsem, jestli budou mít rozhovory dostatečnou kvalitu, jestli to bude zvládat náš domácí internet, jestli se mi rozhovor v polovině nepřeruší a to nebylo ani zdaleka vše. Nakonec jsem se ale v říjnu odhodlala a zjistila jsem, že obavy byly vlastně naprosto zbytečné. Všechno fungovalo, rozhovory mohly vznikat i během druhého lockdownu.


 
6. Fungovat s tím, co mám 

Mám teď na mysli hlavně situace, ve kterých se nacházíme a nemůžeme je kontrolovat. Takových chvil byl rok 2020 plný a člověk se s tím musel naučit nějak žít. Na tohle se skvěle hodí naše přísloví: "Nikdy není tak zle, aby nemohlo být hůř." Tímto jsem se snažila řídit po celý rok a docela se mi to dařilo.
A co naučil tento zvláštní rok vás? Budu moc ráda, když se se mnou podělíte v komentářích. Přeci jenom máme letos všichni asi velmi individuální zážitky a pocity a každý jsme tohle divno-období snášeli po svém.


Jsem moc ráda, že jste dočetli až sem a pokud máte další dotazy, nebo jakýkoliv jiný poznatek k článku, dejte mi je vědět dolů do komentářů. Uděláte mi tím radost.

0 comments:

Post a Comment

Chceš být v podcastu?

Contact Me
Tereza Hrubá
If you can dream it, you can do it.
Ostrava, Czech republic